Výtvarná soutěž na Prison Family & Art Festu má své vítěze

05.12.2013 23:15
Výtvarná soutěž

Přes počáteční malou odezvu se na akci nakonec přihlásili odsouzení z celkem 12 věznic z celé ČR /Všehrdy, Karviná, Heřmanice, Břeclav, Pankrác, Ruzyně, Oráčov, Mírov, Světlá n.Sázavou, Plzeň, Znojmo a Rapotice/. Bylo hodnoceno více než 50 děl a prací včetně hudebních záznamů, básní a úryvku z románu. Většinou však šlo o výtvarné práce /malba, keramika, práce ze dřeva a drátů ad./

Práce byly vystaveny po celou dobu trvání akce, tedy od 10:00 do 19:00. Shlédlo je kolem 100 návštěvníků /vedle účastníků akce i někteří návštěvníci kina / a v rámci diváckého hlasování bylo odevzdáno 86 hlasovacích lístků.Vedle toho práce hodnotila odborná porota, která ocenila 3 nejlepší práce a dále udělila 2 čestná uznání. Porota při svém hodnocení oceňovala hlavně tvůrčí přístup a zpracování.

Odborná porota:

1. místo keramika autor Luděk Schejbal - "Věznice", VV Ostrava


 

2. místo - drátkování  /šperk, náramek /- autor Martin Horčík, Všehrdy


 

3.místo- cyklus obrázů "Doma v Africe", autor Ejindu Uram, Všehrdy
čestná uznání odborné poroty 

obraz T. G. Masaryka, autor Martin Kunc /Všehrdy /oceněno velmi dobré provedení/

 

šachy z papíru František Mlynarčík /vězn. Rapotice / - oceněn design a provedení


Hodnocení diváků:

Diváci ocenili svými hlasy celkem 26 různých prací, tj. každá z těchto prací získala hlas aspoň 1 návštěvníka. Diváci vybírali pouze 1 práci, která na ně nejvíce zapůsobila. 

Cenu diváků získala práce Jozefa Gašpierika z věznice Pankrác /obraz "Touha "/.

Před samotným vyhlášením vítězů soutěže vystoupila speciální pedagožka z věznice Všehrdy Jiřina Vopatová, která se výtvarné činnosti s odsouzenými věnuje /a tato věznice zaslala nejvíce prací odsouzených / a krátce pohovořila o své práci s odsouzenými v této oblasti. Celkově se dá říci,že výstava vzbudila velký zájem a rádi bychom v této akci pokračovali.

Některé z fotek je možné shlédnout zde

JUDr. Bedřiška Kopoldová

Zpět

Vyhledávání

© 2010-2016 Za branou, tel.: 775 722 784, zabranou@gmail.com zodpovědný redaktor: Jiří Mataj